Jeśli myślisz, że wypoczynek należy się tylko tym, którzy pracują zawodowo, to jesteś w błędzie. Każdy, niezależnie od wieku i tego, co robi w życiu, zasługuje na odpoczynek i wakacje od codzienności. Jesteś emerytem? Zafunduj sobie wczasy!

W dzisiejszym, zabieganym świecie trudno jest zatrzymać się na chwilę i uwolnić umysł od zmartwień. Młodzi myślą: „emeryt to ma wieczne wakacje”. Ty wiesz, że wcale tak nie jest, że brak pracy wcale nie oznacza braku zajęć, choć może łatwiej zaplanować tygodniowy wyjazd.

Jeśli jesteś zmęczony, zafunduj sobie zasłużone wczasy dla emerytów. Możliwości wyboru masz wiele: morze, góry, jeziora, choć może dla Ciebie wylegiwanie się na plaży w pełnym słońcu nie jest już tak pociągające jak kiedyś. Dobra opcją wypoczynku będzie dla Ciebie wyjazd w góry. Nie przerażaj się myślami, że będziesz musiał z plecakiem, ostatkiem sił wdrapywać się na niekończącą się górę. Wypoczynek w górach to przede wszystkim świeże powietrze kojąco wpływające na drogi oddechowe, przyroda na wyciągnięcie ręki, piękne widoki, trasy spacerowe, a także liczne atrakcje w górskich miejscowościach.

Planując wyjazd w góry, wybierz Karkonosze, które są niższe od Tatr, choć niemniej urocze i piękne. Znajdziesz tu sporo szlaków utwardzonych (nawet asfaltowych), dzięki czemu nie musisz się obawiać o skręcenie kostki czy inne urazy stawów, więc wędrówki będą przyjemnym spacerem. Możesz także skorzystać z wyciągów krzesełkowych i zaoszczędzić czas oraz siły. W Karpaczu możesz wjechać wyciągiem na Kopę, a stamtąd już niedaleka droga na Równię Pod Śnieżką i schronisko „Dom Śląski”, a dalej na najwyższy szczyt Karkonoszy – Śnieżkę. Schodząc ze szczytu możesz odwiedzić dwa schroniska: „Strzechę Akademicką” i „Samotnię”. W Szklarskiej Porębie możesz dostać się wyciągiem niemal na szczyt Szrenicy, gdzie znajduje się schronisko o tej samej nazwie, a stamtąd możesz pójść do schroniska „Na Hali Szrenickiej” lub w drugą stronę – na Śnieżne Kotły. Będąc w Szklarskiej, odwiedź dwa największe wodospady: Kamieńczyka i Szklarki.

Gdy już zejdziesz ze szlaku, możesz zwiedzić muzea: Miejskie Muzeum Zabawek i Muzeum Turystyki w Szklarskiej Porębie, Muzeum Dom Gerharta i Carla Hauptmannów oraz Muzeum Mineralogiczne w Szklarskiej Porębie. Piękne okazy minerałów zobaczysz także w Chacie Walońskiej JUNA w tej samej miejscowości. W Karkonoszach zamieszkiwała kolonia artystów i nadal są one inspiracją do tworzenia pięknych przedmiotów. W tych górskich miejscowościach nie brak galeryjek sztuki, a jeśli chcesz zobaczyć, jak tworzy się szklane cudeńka, musisz odwiedzić Leśną Hutę w Szklarskiej Porębie, Hutę Szkła „Julia” w Piechowicach oraz Studio Szkła Artystycznego PASJA w Karpaczu.

Nie jest ważne, w jakim jesteś wieku i od ilu lat nie pracujesz zawodowo, nie powinieneś rezygnować z wczasów. Emerytura nie oznacza tylko siedzenia w domu, to przede wszystkim czas, który powinieneś wykorzystać na poznanie nowych miejsc i odwiedzenie tych, do których zawsze chciałeś powrócić.

Poznaj nasze
Pakiety pobytowe
AKTUALNOŚCI
Newsletter
Zapisz się aby dostawać najnowsze informacje o naszych promocjach w Karkonoskim SPA w Karpaczu.
Zobacz nasze
Vouchery
Podaruj najbliższym wyjątkowy prezent - VOUCHER  na pobyt w kameralnym, górskim SPA w Karpaczu.
KARKONOSKI*** SPA
ul. Karkonoska 20a, 58-540 Karpacz
tel: +48 512 512 490
Zapraszamy również do "Bałtyk Resort" nad morzem w Rewalu
© Karkonoski SPA
Regulamin
Wykonanie:
Przedsiębiorca uzyskał subwencję finansową w ramach programu rządowego "Polskiego Funduszu Rozwoju". 
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram