Pensjonaty dla emerytów

Jesień życia to okazja do zrobienia czegoś już tylko dla siebie. Praca, wychowanie dzieci, później wnuków. Całe życie nagle zmienia swoje oblicze. Nie trzeba już wcześnie wstawać, odrabiać lekcji z synem czy córką, nie trzeba się nigdzie spieszyć. Emeryt ma teraz chwile, na które pracował przez wiele, wiele lat. Warto zorganizować sobie ten czas jak najpiękniej…

„Człowiek na starość przypomina emerytowanego aktora, który siedzi na widowni i smętnie spogląda jak jego ulubione role gra kto inny”¹. Aby tak się nie stało, aby nie siedzieć i tylko patrzeć, należy żyć mimo mniejszego optymizmu czy sił. Popularne są wyjazdy emerytów przed sezonem, gdzie na ulicach nie ma tłumu turystów ani kolejek w kawiarniach. Zazwyczaj jest to maj, czerwiec i wrzesień, październik, ale w pozostałych miesiącach też można spotkać osoby w sile wieku. Pensjonaty dla emerytów muszą zadbać o kameralność pobytu, o życzliwość i troskę z jaką powinien być traktowany starszy, nierzadko schorowany człowiek. To zupełnie inny rodzaj klienta, który ma swoje przyzwyczajenia, rytuały i który przede wszystkim ceni ciszę i spokój. Pensjonat Karkonoski***SPA to doskonałe miejsce dla takich osób.

Niewielki, urokliwy obiekt, z pokojami na parterze, przytulny i pozbawiony przepychu. Bogata oferta pakietów sprawi, że każdy emeryt znajdzie tu coś dla siebie. Są do dłuższe pobyty jak: Wakacyjny pakiet 6-dniowy , 6-dniowa Odnowa oraz krótsze: jesień z BIO-weekendami, 3-dniowa Odnowa czy Pakiet Upominkowy. Każdy z nich zawiera bogate śniadanie, obiadokolacje, bezpłatne korzystanie ze strefy SPA: jacuzzi, sauna oraz tężnia solankowa. W każdym jest również coś dla ciała – zabiegi pielęgnacyjne, które wykonuje się po wcześniejszej konsultacji, by wiedzieć czy są one odpowiednie dla danej osoby. W chwilach pomiędzy zabiegami czy spacerami można pograć w bilard lub wypić kawę na letnim taranie. Wszystko to w otoczeniu ciszy, która gwarantuje 100% relaksu. Bardzo dobrym pomysłem jest również pakiet Zrób prezent. Sami możemy wybrać pobyt dla rodziców lub dziadków, a piękne zaproszenie przyjdzie pocztą. Będzie on dostosowany do potrzeb osób, które chcemy obdarować. To jest coś więcej niż prezent, bo ofiarujemy miłe, niezapomniane chwile oraz zasłużony wypoczynek.

Karkonosze są miejscem, gdzie każdy znajdzie coś dla siebie. Również emeryci, którzy nie zawsze mają siłę by chodzić po górach odnajdą tu swoje szlaki. Doskonałym pomysłem jest nordic – walking. Kije ułatwią przemierzanie leśnych ścieżek i małych pagórków. Karpacz i jego okolice to idealne miejsce dla każdego. Zarówno dorośli, dzieci jak i emeryci właśnie spędzą tu aktywnie czas. Odpoczynek i relaks potrzebny jest każdemu, niezależnie od wieku. I nie wolno dopuścić do tego, by wiek ograniczał nas w spełnieniu najśmielszych nawet marzeń.

¹ Magdalena Samozwaniec

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *