Wczasy refundowane, z dofinansowaniem
Zapraszamy na wczasy z dofinansowaniem w Karpaczu. Zachęcamy do wyboru jednego z naszych pakietów.

Wczasy refundowane

Wczasy refundowane czy inaczej dofinansowane przez pracodawcę to wsparcie finansowe, które pozwala pracownikom na wakacyjny wyjazd. Choć zasady refundowania wczasów są różne i zależą od zakładu pracy, dla wielu osób jest to jedyna przepustka do urlopu poza miejscem zamieszkania.
System dofinansowania wczasów, popularnie zwany „wczasy pod gruszą”, odnosi się do pomocy socjalnej, jaką otrzymują pracownicy wybierający się na urlop (dofinansowanie) lub z co, którzy właśnie z niego wrócili (refundacja). O tym, w jakiej wysokości przyznane zostanie pracownikowi dofinansowanie czy refundacja w głównej mierze zależy do jego zarobków lub dochodów osiąganych wspólnie ze współmałżonkiem. Funduszem socjalnym, czyli specjalną pulą zakładowych pieniędzy przeznaczonych na pomoc pracownikom, dofinansowanie wyprawek szkolnych, zapomogi i pożyczki, zarządza komisja socjalna, która ustala limity i wysokości dopłat i refundacji na dany rok.
Zazwyczaj do wniosku o refundację wczasów należy dołączyć rachunek czy fakturę za pobyt w jakimś pensjonacie czy hotelu, aby pracodawca miał pewność, że pracownik faktycznie w tym czasie wypoczywał na wyjeździe.


Nie wszystkie zakłady pracy gwarantują swoim pracownikom refundację wczasów. Niektóre w ogóle nie przewidują dodatkowych środków finansowych związanych z urlopami. Inne natomiast zamiast refundacji wczasów czy dofinansowania wyjazdu, przyznają pracownikom wakacyjne premie (często nieopodatkowane) lub nagrody. Są one pewną formą dofinansowania wakacji, z tą jednak różnicą, że nie trzeba składać żadnych wniosków, dołączać rachunków i określać miejsca swojego pobytu. Mało tego, wcale nie trzeba jechać na wakacje – równie dobrze można siedzieć w domu.

Zasady

 

Zgodnie z regulaminami funduszy socjalnych danych przedsiębiorstw czy instytucji, dofinansowanie i refundacja należą się tylko tym, którzy opuszczają na czas urlopu swoje miejsce zamieszkania i udają się na wypoczynek. Stąd wymagane potwierdzenia pobytu czy oświadczenie, gdzie spędzi się dni wolne od pracy.
Refundacja i dofinansowanie przysługują wtedy, gdy pracownik bierze dwa tygodnie ciągłego urlopu, czyli 10 dni roboczych wolnych od pracy. Krótsze urlopy zazwyczaj nie są objęte pomocą socjalną, choć każdy zakład może ustalić inne kryteria przyznawania dofinansowania.
Gdyby nie częściowy zwrot kosztów wczasów, wiele osób nie decydowałoby się na wyjazd z braku niewystarczających środków finansowych.
Refundacja wczasów to pomoc finansowa udzielana tym, którzy chcą skorzystać z dwutygodniowego urlopu i wyjechać z bliskimi na wakacje. Koszty, jakie pracownik poniósł podczas wyjazdu są częściowo zwracane przez zakład pracy. O wysokości otrzymanej przez pracownika kwocie decyduje wysokość jego zarobków lub dochody osiągane we wspólnym gospodarstwie domowym, a także pula pieniędzy, jakimi dysponuje komisja socjalna w danym roku.

Wczasy

Chcesz zregenerować siły, naładować przysłowiowe baterie, by z zapałem powrócić do swoich obowiązków? W naszym hotelu spędzisz niepowtarzalne wakacje, aktywnie wypoczniesz jesienią, skorzystasz z zimowych atrakcji w Karkonoszy. Gwarantujemy niezapomniane przeżycia podczas wędrówek górskich. Jeśli wolisz relaksować się w naszej strefie SPA, mile spędzać czas w naszej restauracji, my zapewnimy rozrywkę Twoim dzieciom.

Twój pracodawca gwarantuje Ci refundację wczasów? Trafiłeś idealnie!

Poznaj nasze
Pakiety pobytowe
Polecane atrakcje
Alpine Coaster
Alpejski tor bobslejowy w centrum Karpacza. Atrakcyjna rozrywka zarówno dla dzieci jak i dorosłych. Zjazd specjalnie dostosowanym wózkiem wynosi 5- 7 min. Podczas wczasów "pod gruszą" musisz tego spróbować.
Miejskie Muzeum Zabawek
Muzeum prezentuje część kolekcji zabawek zgromadzonych przez wybitnego twórcę teatru pantomimy Henryka Tomaszewskiego. Oglądając kolekcję dorośli przypomną sobie smak dzieciństwa, a młodsi dowiedzą się czym bawiły się dzieci z Japonii, Niemiec czy Meksyku. Ciekawe miejsce do odwiedzenia podczas wczasów refundowanych. Tuż obok Muzeum znajduje się sala kolejnictwa, w której można sobie przypomnieć jak w przeszłości wyglądała kasa biletowa i obejrzeć miniatury kolejek.
Western City
Jeśli chcesz zostać zdobywcą dzikiego zachodu, przeżyć gorączkę złota i sprawdzić umiejętność wypłukiwania złota podczas wczasów refundowanych w Karkonoszach, odwiedź Western City oddalone zaledwie "o rzut tomahawkiem" od Karpacza. Sądzisz, że nie przestraszy Cię spotkanie z Indianami czy napad na bank? to miejsce jest właśnie dla Ciebie.
Trasa zdrowia
Trasa spacerowa rozpoczynająca się na ul. Parkowej w centrum Karpacza i biegnąca terenami leśnymi. W czasie sponsorowanego urlopu wypoczynkowego w Karpaczu można ograniczyć się do podziwiania przepięknej panoramy Karkonoszy. Dla bardziej wymagających wzdłuż trasy umieszczono przyrządy do ćwiczeń, które spełnią oczekiwania każdej osoby niezależnie od wieku i sprawności fizycznej.
Śnieżka
Najwyższy szczyt Karkonoszy. Obowiązkowy cel wycieczki podczas refundowanego wypoczynku każdego gościa odwiedzającego Karpacz. W czasie wędrówki warto zakosztować szczególnej atmosfery schronisk górskich i zatrzymać się na krótki odpoczynek w Strzesze Akademickiej lub Domu Śląskim. Koniecznie należy odwiedzić schronisko Samotnia położone nad Małym Stawem.
Kościółek Wang
Ewangelicki kościół z XII w. sprowadzony w XIX w. z Norwegii do Karpacza. Ta świątynia wybudowana z drewna i złożona bez użycia gwoździ otoczona jest zabytkowym cmentarzem. Odwiedź koniecznie na swoich refundowanych wakacjach.
Dlaczego warto
Atrakcyjne miejsce aktywnego wypoczynku
Karkonoski SPA to hotel idealny dla osób chcących wypoczywać aktywnie. Położony w pobliżu szlaków turystycznych, tras spacerowych oraz nordic walking. Skorzystaj z dopłaty do wczasów i spędź u nas niesamowity pobyt.
Atrakcyjne miejsce relaksu
Przyjeżdżając do Karkonoski SPA odprężysz się w strefie SPA dostępnej nieodpłatnie dla gości hotelu. Zapewnimy Ci profesjonalny masaż relaksacyjny i zabiegi kosmetyczne. A może za masaże też dostaniesz zwrot kosztów od pracodawcy?
Atrakcyjne miejsce rozrywki
Karkonoski SPA oferuje wspólne ognisko, możliwość korzystania z bilarda. Oferujemy zniżki do Multimedialnego Muzeum Karkonoszy, Świata Kolejek oraz Aquaparku Tropikana w hotelu Gołębiewski. Dla najmłodszych przygotowaliśmy salę zabaw oraz wiele atrakcji w ogrodzie (huśtawki, hamak, zjeżdżalnie). To wszystko specjalnie na Twój refundowany urlop!
Atrakcyjne miejsce na rodzinny odpoczynek
Rezerwując pobyt w Karkonoski SPA odpoczniesz w ciszy i domowej atmosferze. Na Twoje wczasy “pod gruszą” proponujemy Ci komfortowe pokoje w przytulnym hotelu. Wyciszysz się z dala od wielkomiejskiego gwaru odkrywając na nowo piękno przyrody.
Atrakcyjne miejsce nawiązania nowych znajomości
W Karkonoski SPA nie będziesz anonimowy. Kto wie, może podczas posiłków lub rozmów w sali restauracyjnej spotkasz kogoś z kim zechcesz wyruszyć w góry i dołączysz do grupy znajomych na facebooku? Może nowi znajomi również spędzają refundowane wczasy w Karpaczu?
Smaczne posiłki
Oferujemy smaczne śniadania oraz domowe obiadokolacje, które z pewnością wzmocnią siły. Wypiekane w hotelu ciasta zadowolą każdego smakosza. Skorzystaj ze zwrotu za wczasy i najedz się do syta.
Pytania i odpowiedzi
Jaki sprzęt turystyczny można wypożyczyć w hotelu?
Podczas urlopu refundowanego w zależności od sezonu czeka na Ciebie odpowiedni sprzęt turystyczny. W sezonie zimowym goście mogą wypożyczyć sanki. Hotel odpłatnie udostępnia raczki turystyczne (20 zł), wózek (50 zł za dobę) nosidełka dla dzieci (25 zł), peleryny przeciwdeszczowe (8 zł ). Goście mogą poprosić o termos z gorącą herbatą (10 zł) bądź kawą (15 zł) oraz kanapki (5 zł za sztukę) na górskie wędrówki.
Jakie zabiegi kosmetyczne oferuje hotel?
Na życzenie gościa recepcjonista umówi zabieg kosmetyczny lub masaż ujęty w katalogu "Oferta SPA". Posiadamy szeroki wybór zabiegów kosmetycznych dzięki którym Twoje wczasy refundowane będą jeszcze przyjemniejsze.
Czy w hotelu są jeszcze dodatkowe posiłki, poza śniadaniami i obiadokolacją?
Serwujemy tylko śniadania i obiadokolacje. Jednak w hotelowej restauracji zamówić można przekąski i desery wymienione w menu. Pomyśl o zwrocie za wczasy i zamów koniecznie deser z lodami :)
Czy będzie możliwość obejrzenia ulubionego serialu?
Oczywiście. W każdym pokoju jest telewizor. Podczas Twoich dofinansowanych wczasów obejrzysz nie tylko ulubiony serial ale także wiadomości czy wieczorynkę.
Czy możliwe jest przyjechać na wczasy z czworonogiem?
Tak. Niektóre pokoje hotelowe dostosowane są do pobytu z psem, kotem czy królikiem. Masz rybki? możesz zostawić je w domu, powinny wytrzymać do Twojego powrotu ze wspaniałych, sponsorowanych wakacji. ;)
Gdzie można kupić mapę okolicy?
W recepcji kupisz plan miasta (5 zł) mapę (16 zł) i przewodnik Karkonoszy (24 zł). W czasie refundowanego pobytu w górach mogą okazać się niezbędne.
Ciekawostki
Lipa sądowa
W parku, w centrum Karpacza zobaczysz tzw. lipę sądową. W XVII w. wykonywano przy niej wyroki sądowe. Dziś to drzewo o wysokości ok. 20 m i obwodzie 5 m jest pomnikiem przyrody. Wstęp wolny - nie musisz wspomagać się dopłatą do urlopu.
Skwer zdobywców
W przeciwieństwie do alei gwiazd w innych miastach, w Karpaczu zobaczysz odciski butów. W centrum miasta znajdziesz ponad 20 płyt z brązu poświęconych gwiazdom polskiej wspinaczki. Tutaj również obejdzie się bez dodatkowego wsparcia finansowego.
Młynek Miłości
Według legendy, w miejscu dzisiejszej "fontanny" w kształcie miniaturowego młyna, stał prawdziwy młyn. Woda, która przez niego przepływała miała mieć magiczną moc - zapewniała wzajemność w miłości osobom, który ją wypiły.
Trójkąt bermudzki
W okolicy Dzikiego Wodospadu, na ulicy Strażackiej pusta butelka bądź samochód z wyłączonym silnikiem samodzielnie toczą się pod górę. Nie wierzysz? Sprawdź koniecznie podczas wczasów “pod gruszą”. Niektórzy dopatrują się działania magicznych sił . Inni dowodzą, że grawitacja w tym miejscu jest mniejsza o 4%.
Ulica Skrzatów Karkonoskich
Jedna z najkrótszych ulic w Polsce. Swoją nazwą nawiązuje do bohaterów bajeczek miejscowej autorki Marii Nienartowicz. Bardziej spostrzegawczy, na ulicy dopatrzą się śladów małych stópek. Czyżby skrzaty? W czasie sponsorowanego pobytu koniecznie poszukaj tych śladów!
Apteka pod "Złotą Wagą"
Warto wstąpić do niej nie tylko po niezbędne w górach plastry na odciski. Zobaczysz tu oryginalnie zachowany wystrój apteki z początków XX w.: meble z marmurowymi blatami, stare szkło apteczne i przyrządy aptekarskie. W podziękowaniu za dopłatę do urlopu wyślij swoje zdjęcie z tej niesamowitej apteki do szefa!.

AKTUALNOŚCI

Newsletter

Zapisz się aby dostawać najnowsze informacje o naszych promocjach w Karkonoskim SPA w Karpaczu.

ZOBACZ NASZE

Vouchery

Podaruj najbliższym wyjątkowy prezent - VOUCHER  na pobyt w kameralnym, górskim SPA w Karpaczu.
Zapraszamy również do "Bałtyk Resort" nad morzem w Rewalu

© Karkonoski SPA

Regulamin

Wykonanie:   

Przedsiębiorca uzyskał subwencję finansową w ramach programu rządowego "Polskiego Funduszu Rozwoju". 
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram