Wczasy refundowane, z dofinansowaniem
Zapraszamy na wczasy z dofinansowaniem w Karpaczu. Zachęcamy do wyboru jednego z naszych pakietów.

Wczasy refundowane

Wczasy refundowane czy inaczej dofinansowane przez pracodawcę to wsparcie finansowe, które pozwala pracownikom na wakacyjny wyjazd. Choć zasady refundowania wczasów są różne i zależą od zakładu pracy, dla wielu osób jest to jedyna przepustka do urlopu poza miejscem zamieszkania.
System dofinansowania wczasów, popularnie zwany „wczasy pod gruszą”, odnosi się do pomocy socjalnej, jaką otrzymują pracownicy wybierający się na urlop (dofinansowanie) lub z co, którzy właśnie z niego wrócili (refundacja). O tym, w jakiej wysokości przyznane zostanie pracownikowi dofinansowanie czy refundacja w głównej mierze zależy do jego zarobków lub dochodów osiąganych wspólnie ze współmałżonkiem. Funduszem socjalnym, czyli specjalną pulą zakładowych pieniędzy przeznaczonych na pomoc pracownikom, dofinansowanie wyprawek szkolnych, zapomogi i pożyczki, zarządza komisja socjalna, która ustala limity i wysokości dopłat i refundacji na dany rok.
Zazwyczaj do wniosku o refundację wczasów należy dołączyć rachunek czy fakturę za pobyt w jakimś pensjonacie czy hotelu, aby pracodawca miał pewność, że pracownik faktycznie w tym czasie wypoczywał na wyjeździe.


Nie wszystkie zakłady pracy gwarantują swoim pracownikom refundację wczasów. Niektóre w ogóle nie przewidują dodatkowych środków finansowych związanych z urlopami. Inne natomiast zamiast refundacji wczasów czy dofinansowania wyjazdu, przyznają pracownikom wakacyjne premie (często nieopodatkowane) lub nagrody. Są one pewną formą dofinansowania wakacji, z tą jednak różnicą, że nie trzeba składać żadnych wniosków, dołączać rachunków i określać miejsca swojego pobytu. Mało tego, wcale nie trzeba jechać na wakacje – równie dobrze można siedzieć w domu.

Zasady

 

Zgodnie z regulaminami funduszy socjalnych danych przedsiębiorstw czy instytucji, dofinansowanie i refundacja należą się tylko tym, którzy opuszczają na czas urlopu swoje miejsce zamieszkania i udają się na wypoczynek. Stąd wymagane potwierdzenia pobytu czy oświadczenie, gdzie spędzi się dni wolne od pracy.
Refundacja i dofinansowanie przysługują wtedy, gdy pracownik bierze dwa tygodnie ciągłego urlopu, czyli 10 dni roboczych wolnych od pracy. Krótsze urlopy zazwyczaj nie są objęte pomocą socjalną, choć każdy zakład może ustalić inne kryteria przyznawania dofinansowania.
Gdyby nie częściowy zwrot kosztów wczasów, wiele osób nie decydowałoby się na wyjazd z braku niewystarczających środków finansowych.
Refundacja wczasów to pomoc finansowa udzielana tym, którzy chcą skorzystać z dwutygodniowego urlopu i wyjechać z bliskimi na wakacje. Koszty, jakie pracownik poniósł podczas wyjazdu są częściowo zwracane przez zakład pracy. O wysokości otrzymanej przez pracownika kwocie decyduje wysokość jego zarobków lub dochody osiągane we wspólnym gospodarstwie domowym, a także pula pieniędzy, jakimi dysponuje komisja socjalna w danym roku.

Wczasy

Chcesz zregenerować siły, naładować przysłowiowe baterie, by z zapałem powrócić do swoich obowiązków? W naszym hotelu spędzisz niepowtarzalne wakacje, aktywnie wypoczniesz jesienią, skorzystasz z zimowych atrakcji w Karkonoszy. Gwarantujemy niezapomniane przeżycia podczas wędrówek górskich. Jeśli wolisz relaksować się w naszej strefie SPA, mile spędzać czas w naszej restauracji, my zapewnimy rozrywkę Twoim dzieciom.

Twój pracodawca gwarantuje Ci refundację wczasów? Trafiłeś idealnie!

Poznaj nasze
Pakiety pobytowe
AKTUALNOŚCI
Newsletter
Zapisz się aby dostawać najnowsze informacje o naszych promocjach w Karkonoskim SPA w Karpaczu.
Zobacz nasze
Vouchery
Podaruj najbliższym wyjątkowy prezent - VOUCHER  na pobyt w kameralnym, górskim SPA w Karpaczu.
KARKONOSKI*** SPA
ul. Karkonoska 20a, 58-540 Karpacz
tel: +48 512 512 490
Zapraszamy również do "Bałtyk Resort" nad morzem w Rewalu
© Karkonoski SPA
Regulamin
Wykonanie:
Przedsiębiorca uzyskał subwencję finansową w ramach programu rządowego "Polskiego Funduszu Rozwoju". 
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram